FOSTER Projesi’nin Açılış Etkinliği, 23 Şubat 2022 Tarihinde Gerçekleşti

FOSTER Projesinin açılış töreni 23 Şubat 2022 tarihinde Şanlıurfa’da 115 katılımcı ile gerçekleştirildi. Yarım gün süren etkinliğe Avrupa Birliği (AB), KfW Kalkınma Bankası, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve diğer ilgili paydaşlardan temsilciler katıldı.

Toplantıda; FOSTER Projesi Direktör Yardımcısı Faruk Kahvecioğlu’nun proje sunumunun ardından “KOBİ’ler, geçici/uluslararası koruma kapsamındaki yabancıların entegrasyonu ve kayıtlı istihdam” konularında bir panel gerçekleştirildi. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Metehan Özcan, MÜSİAD Şanlıurfa Başkanı Mahmut Saatçi ve Frankfurt School Kıdemli Bankacılık Uzmanı Ahmet Gönüllü’nün panelist olduğu oturumun moderatörlüğünü ise Frankfurt School Takım Lideri Erdal Koçoğlu yürüttü.

FOSTER Projesi Açılış Toplantısı KfW Ankara Ofisi Direktörü Kirk Mildner, AB Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Andre Lys ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Bilal Kendirci’nin kapanış konuşmaları ile sona erdi.

sanayi
kosgep
kfw

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hazırlanmıştır. İçerikler tamamen KOSGEB’in sorumluluğundadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.