Dijital Dönüşümde Öncü Bir Başarı Hikayesi

Didem Yayın, iş yolculuğuna 2010 yılında Türk Telekom TNT bayisinde başladı. Beş yıl süren bu deneyim sürecinde uzmanlaşan Didem Yayın, 2015 yılında saha personellerini yönetmeye başladı ve Türk Telekom’un farklı bir iş kanadında iş ortağı olarak faaliyetlerini sürdürdü. Şu anda ise Bursa, Kütahya ve Balıkesir bölgelerinde aktif bir şekilde faaliyet göstererek KOBİ’lerin mobil hatlarına internet satış hizmeti sunuyor ve dijitalleşmelerine odaklanıyorlar.

Yayınnet ekibinin önemli bir kısmı saha çalışanlarından oluşuyor ve firmaları ziyaret ederek teknik ihtiyaçlarına çözümler sunuyorlar. Ofisteki ekip ise satış işlemlerini gerçekleştiriyor ve Türk Telekom Sistemi’nde aktivasyon işlemlerini tamamlıyor. Yayınnet’in 33 kişilik ekibinin yarısı kadın istihdamından oluşuyor ve işlerini büyük bir özveriyle gerçekleştiriyorlar.

Yayınnet, pandemi döneminde işlerini koruyabilmek adına KOSGEB desteğinden yararlanarak istihdamını korudu ve bu desteğin önemli ölçüde katkısını gördü. Daha sonra FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Finansman Destek Programı’yla işlerini geliştirmeye devam etti. İstihdam ettikleri geçici koruma altındaki yabancı personeller ön lisans mezunu olarak işe başlamış ve işlerinin bir parçası olarak sürekli telefon görüşmesi yaptıkları için Türkçeleri de zaman içerisinde oldukça gelişmiş. Yayınnet, sürdürülebilirliğin önemine vurgu yaparak Proje sona erdikten sonra da bu personelin istihdamını korumayı taahhüt ediyor.

Pandemi döneminde yaşanan zorluklara rağmen, Yayınnet ekibi, proaktif yaklaşımları ve özverili çalışmalarıyla işlerini başarıyla devam ettirdi. Profesyonel hayatta başarıya odaklanan Didem Yayın, gelecekte de işlerini büyüterek gençlere ve kadınlara yönelik istihdamı arttırmayı hedefliyor. Yayınnet, sektördeki liderliğini sürdürerek dijital dönüşüm sürecinde KOBİ’lere destek olmaya devam edecek.