Ferhat Demir’in Liderliğinde İlkfa Tekstil

Ferhat Demir, aslen Mardin Nusaybinli olup, 1992 yılında İzmir’e taşınarak abisinin firmasında çalışmaya başladı. Burada kendini geliştirerek 15 yıl boyunca idarecilik ve ardından ustalık yaptı. Ustalık deneyiminin ardından kendini daha donanımlı hisseden Ferhat Demir, kendi firmasını kurma kararı aldı.

2016 yılında Mardin’e geri dönen Ferhat Demir, devletin sağladığı desteklerden yararlanarak bölgede istihdam sağladı. İlkfa Tekstil, çeşitli markalara fason ve pantolon üretimi yapıyor. Ferhat Demir’in hedefinde kendi markasını kurup uluslararası arenada faaliyet göstermek var.

Hem işletme sahibi hem de şirketin yönetim kurulu başkanı olan Ferhat Demir, KOSGEB aracılığıyla FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Finansman Destek Programı’nı öğrendi ve bu destekle hem makine alımı gerçekleştirdi hem de istihdam sağladı ve iş alanlarını genişletti. Proje sayesinde istihdam ettikleri iki geçici koruma altındaki yabancı personelin çalışkanlıkları ve deneyimleriyle hızla yol kat ettiklerini belirten Demir, şirketinin büyümesine büyük katkı sağladıklarını ifade ediyor.

Şirketin geleceğe dair planlarında, yeni bir firma kurmak var. İnşaatını tamamladıkları yeni tesisin dört ay içinde faaliyete geçeceğini belirten Ferhat Demir, hedeflerinin 250 kişilik istihdama ulaşmak olduğunu ve bu sayede iş gücü açısından daha da büyümeyi amaçladıklarını vurgulamaktadır.