Flexia’nın Başarısı: İhracatta Büyüme ve İstihdam Artışı

Flexia Kablo, 2006 yılında kurulmuş olup, bakır tel ve granül kablo üretimi yapmaktadır. Şirket, 2012 yılında büyüme sürecine girmiş ve 2018 yılında daha büyük yeni bir fabrika açmıştır. Kalite Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Coşkun Kadıoğlu’nun ve Yönetim Kurulu Başkanının liderliğinde, Flexia ihracat faaliyetleriyle büyümeyi hedeflemiş ve başarılı bir şekilde kapasite artırımına gitmiştir.

On geçici koruma altındaki yabancı personeliyle şirketin toplamda 121 çalışanı bulunmaktadır. Tüm personel, birbirlerinden öğrenmeye başladıkları yabancı dil sayesinde iletişimlerini güçlendirmiş ve iş birliklerini artırmışlardır.

Flexia Kablo, FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Finansman Destek Programı sayesinde hem ham madde alımını sağlamış hem de istihdam yaratmıştır. Ancak, deprem bölgesinde olmaları işlerini ticari açıdan olumsuz etkilemiş ve üretimleri bir süreliğine neredeyse durma noktasına gelmiştir. Bu zorlu dönemi atlatarak, işlerini tekrar rayına koymayı başarmışlar ve aldıkları destekle önce iki daha sonra ise altı kişi daha istihdam etmişlerdir. Şirket, gelecekte de büyümeyi hedeflemekte ve sektördeki başarısını sürdürmeyi planlamaktadır.