Tepe Baca Bayilik Yoluyla Büyümeyi Planlıyor

34 yaşında genç bir girişimci olan İsmail Salih Tatlıoğlu’nun 2019 yılında kurduğu Tepe Baca ve Havalandırma Sistemleri firması, inşaat sektörüne yönelik paslanmaz baca üretimiyle sektörde ön plana çıkıyor. Bu işi kurmadan önce aynı sektörde faaliyet gösteren başka bir firmada çalıştığını belirten Tatlıoğlu, şimdi hem Türkiye’de hem de yurt dışında markasını tanıtarak işlerini büyütmeyi planlıyor.

Bu kapsamda ilk önce yurt içinde ardından da yurt dışında bayilikler kurmayı planlayan İsmail Salih Tatlıoğlu, paslanmaz çelik baca, atık ayırma sistemleri ve havalandırma kanal üretimi olacak şekilde üç ürün imalatını aynı çatı altında toplayan Ankara’daki tek firma olduklarının altını çiziyor.

Irak’a atık ayırma sistemleri ihraç eden Tepe Baca ve Havalandırma Sistemleri’nde 19 kişi çalışıyor. Tatlıoğlu, FOSTER Projesi kapsamında aldığı faiz/kâr payı desteği sayesinde sektörde rekabetçiliğini artırdığını söylüyor ve projenin faydasını “Faiz/kâr payı desteği kapsamında kullanılan kredinin faiz/kâr payı oranının düşük olması, vadeli çekleri nakde dönüştürüp ham madde almamıza katkı sağladı. İşletmemize piyasada rekabet açısından hız kazandırdı.” şeklinde aktarıyor.