Çevrim içi Bilgilendirme Toplantılarında Yararlanıcı KOBİ’lerimizle Buluştuk

FOSTER Proje ekibi ve İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı yararlanıcısı KOBİ’ler çevrim içi düzenlenen bilgilendirme toplantılarında bir araya geldi. 4-8 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen toplantılarda KOBİ’lere program süreçleri hakkında bilgi verildi.

Büyük ilgi gören İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı’ndan faydalanmaya hak kazanan KOBİ’ler toplantılarda, programdan yararlanma koşulları ve dört ayda bir yapılacak izleme süreçleriyle ilgili bilgilendirildi. Farklı proje illerinden KOBİ’lerin katılımıyla 5 gün boyunca devam eden toplantılarda, depremden etkilenen Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren KOBİ’lere program kapsamında getirilen esnekliklerle ilgili de detaylı bilgi verildi. Toplantılarda özellikle KOBİ’lerin istihdam koşulları ve destek ödeme sürecine ilişkin soruları yanıtlandı.

FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı ile KOBİ’lere yaklaşık toplam 1,4 milyar TL hibe sağlanacak. Program kapsamında işletmeler, personel giderleri ile makine, teçhizat, kalıp, yazılım ve eğitim giderleri için 1 milyon TL’ye kadar geri ödemesiz destekten faydalanacak.